Close

KLOBUČTÍ START-UPISTÉ SE OPĚT NEZTRATILI A ZÍSKALI OCENĚNÍ V KRAJSKÉ SOUTĚŽI MŮJ PRVNÍ MILION. GRATULUJEME KLOBUCKÉ MANUFAKTUŘE, JMENOVITĚ AMÉLII A MARTINOVI JANÍKOVÝM!

Mobilní aplikace pro objednávání jídel, ručně vyráběné klobouky i desková hra pro nevidomé nejvíc zaujaly porotu 13. ročníku projektu Můj první milion v kategorii Vysoké školy a veřejnost.

Zlín, 25. června 2020 – V prostorách Technologického inovačního centra se uskutečnilo vyhlášení vítězů akceleračního programu Můj první milion. Finančními i věcnými cenami v hodnotě 300 tisíc korun byly v pondělí 22. června odměněny tři nejlepší podnikatelské záměry žáků středních škol a ve středu 24. června tři nejlepší záměry přihlášené do kategorie vysoké školy a veřejnost. Uděleno bylo také několik speciálních cen.

  1. ročník akce Můj první milion evidoval k datu uzávěrky, tedy 16. únoru 2020, rekordních 111 přihlášek ve dvou kategoriích. V projektu, jenž si bere za cíl podporu podnikatelského myšlení ve Zlínském kraji, se v kategorii středních škol sešlo 54 záměrů z 16 škol. Do hlavní kategorie vysokých škol a veřejnosti pak zaslalo své záměry dokonce 57 potenciálních start-upů. Během února z nich odborná porota vybrala top 14, které mohli jejich autoři rozvíjet v osmitýdenním akceleračním programu a současně se tak utkat o atraktivní ceny.

Kategorie vysokých škol a veřejnosti rovněž překvapila různorodostí přihlášených nápadů. Porota nakonec vybrala tyto projekty:

? Absolutním vítězem se stal student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jakub Josef Forman s mobilní aplikací Foode, která zjednodušuje objednávání v restauracích, barech a hotelech. Aplikace umožňuje online objednávku i platbu v minimálním čase.

  1. místo – Miroslav Dančák s originální ručně vyráběnou deskovou hrou Labyront, která spojuje lidi a rodiny nejen s hendikepem.
  2. místo – Amélie a Martin Janíkovi s projektem Klobucká manufaktura. Jeho cílem je vytvořit ve Valašských Kloboukách příjemné kulturní místo, jehož nosným tématem budou právě klobouky, ale také luxusní gastronomie a ubytování.

Kromě hlavních cen byly uděleny taky speciální ocenění našich skvělých partnerů:

❗Speciální cenu banky ČSOB na využití jejich služeb získal Jakub Josef Forman za aplikaci Foode.

❗Cenu za nejlepší online projekt od dynamix investment získal Jaroslav Mai a platforma Onlinelogy nabízející veškeré potřebné nástroje na online konzultace odborníků s jejich klienty.

❗Cenu Valašskoklobouckého podnikatelského centra (VPC) za udržitelný rozvoj, zejména jeho environmentální přínos, získal Viktor Karlík a jeho efektivní systém samonosných panelů na bázi dřeva a slámy.

❗Speciální cenu TIC – kancelář v podnikatelském inkubátoru na rok zdarma získal Jakub Josef Forman za aplikaci Foode.

 

V kategorii středních škol se tvůrčí zápal studentů projevil v mnoha různých odvětvích, což dokazuje i pestré zaměření oceněných projektů.
1. místo – Martin Kancner ze SOŠ Josefa Sousedíka s projektem MK Kachon – zakázková výroba bicích hudebních nástrojů cajon.

2. místo – Nela Kratochvílová z Gymnázia Lesní čtvrť s projektem Handra – upcycling starého oblečení.

3. místo – Daniel Hurta ze SOŠ Josefa Sousedíka s projektem Stolařství Hurta.

Velké díky všem našim partnerům a podporovatelům??:

Zlínský kraj – oficiální stránka • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně• Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje • Statutární město Zlín Zlin.eu • Jablotron Living Technology • Fundlift • Roklen24 • Inspectum a.s. • Lakšmí s.r.o. s restaurací Prašád • CzechInvest • ČSOB • Dynamix investment • Sběrné suroviny UH, s.r.o. • Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska• Valašskokloboucké podnikatelské centrum – VPC • JA Czech • MIUZA • Doller • Fundchaser • Zlin.cz • Advokátní kancelář Petráš Rezek • iPodnikatel.cz

Kvalitní mentoring a podpora těch nejlepších

Výjimečný zájem o 13. ročník projektu si pořádající Technologické inovační centrum Zlín vysvětluje především rozsahem aktivit, které účastníkům v rámci akceleračního programu nabízí, zejména pak odbornými workshopy a konzultacemi se zkušenými mentory z řad úspěšných podnikatelů, investorů a špičkových specialistů v oborech souvisejících s podnikáním.

Díky nim si účastníci akcelerátoru významně prohloubili znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, validace projektů, podnikových financí, zdokonalili si také své prezentační dovednosti. „Tento ročník byl pro mě premiérou v roli porotce a byl jsem překvapený, s jak skvělými podnikatelskými záměry se jednotliví soutěžící přihlásili. Jednou ze specializací naší kanceláře je právě právní pomoc start-upům, takže již při prezentaci soutěžních projektů jsme mohli podnikatele upozornit na to, jaká rizika jim hrozí a jak je případně minimalizovat. Díky tomu se tak mohou soustředit na své podnikání a věřím, že o spoustě z nich ještě uslyšíme,“ uvedl bezprostředně po vyhlášení výsledků jeden z nejžádanějších mentorů letošního ročníku JUDr. Lukáš Rezek z advokátní kanceláře Petráš Rezek s.r.o.

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
877