Close

15. ročník akcelerátoru Můj první milion zná letošní vítěze, opět uspěl i podnikavý duch z Valašských Klobouk

Již popatnácté odhalilo Technologické inovační centrum Zlín vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá ambiciózním projektům nastartovat jejich byznysový úspěch. Do programu se letos přihlásilo celkem 57 projektů s 87 účastníky. Tradičně oblíbená kategorie středních škol obdržela 27 přihlášek, 30 projektů patřilo do kategorie vysokých škol a veřejnosti. Kromě vítězů těchto kategorií získali speciální ceny i další účastníci akcelerátoru.

Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 19. května v sídle Technologického inovačního centra Zlín, po dvou letech opět za osobní přítomnosti zúčastněných. Středoškolská kategorie oproti loňskému roku ještě více posílila, pozadu s účastí nezůstala ani veřejnost a studenti vysoké školy. Všichni přihlášení se svými start-upovými projekty usilovali i letos o hodnotné finanční i věcné ceny a reálné investice, vybraným záměrům se pak během akceleračního programu dostalo bezplatných konzultací od mentorů nebo nabitých workshopů, které jim pomohly s tvorbou realistického byznys plánu. Jsou to právě odborné vedení a cenné rady zkušenějších, které zvyšují šanci začínajících podnikatelů na úspěch.

Know-how nad zlato

Osm týdnů intenzivní přípravy na představení funkčního podnikatelského záměru potenciálním investorům – tak vypadal akcelerační program Můj první milion, do kterého postoupilo 10 nejlepších přihlášených projektů. Účastníci si během něj prohloubili znalosti obchodního modelu, marketingu, práva, projektového managementu či podnikových financí, zdokonalili si také své prezentační dovednosti. S individuálními aspekty jim radili mentoři z řad podnikatelů a odborníků, za zmínku jistě stojí i získání cenných kontaktů a motivace na svém podnikatelském snu pracovat. Inspirací mohli být všem zúčastněným například absolventi minulých ročníků.

A jak to letos dopadlo?

V kategorii vysokých škol a veřejnosti se opět sešly rozmanité a nápadité projekty. Porota po pečlivém zvážení rozhodla takto:
1. místo  Kateřina Babíková s projektem Peaceful Silk, pod kterým se skrývá nový prémiový brand výrobků z etického hedvábí.

2. místo Ondřej Pinďák, Jakub Ocelík, Petr Studénka s projektem Saucom s.r.o. který se zabývá výrobou, prodejem, pronájmem technologií pro 3D tisk staveb a designových stavebních prvků.

3. místo Kateřina Běláková, Lucie Vašková s pojízdnou kavárnou „U nás“

V této kategorii byly rovněž uděleny tyto speciální ceny: 

Cena TIC Kancelář v podnikatelském inkubátoru v centru Zlína na rok zdarma, Matěj Plšek, appka Religio

Cena od ČSOB v hodnotě 5 000 Kč a dalších 5 000 Kč na využití jejich služeb, Kateřina Babíková s projektem Peaceful Silk

Cena společnosti VPC s.r.o. za udržitelný rozvoj, zejména jeho environmentální přínos. Cena zahrnuje finanční dar v hodnotě 5 000 Kč a osobní konzultace společnosti VPC (Valašské podnikatelské centrum) v časové dotaci 5 hodin: Táňa Tkadlecová a Bohdana Kolínková s projektem slow fashion Ex Privata Industria

Cena společnosti dynamix investment za nejlepší on-line projekt. Cena zahrnuje finanční dar v hodnotě 10 000 Kč: Dlabaja Daniel a Michal Formel s projektem Tackera

Kategorie středních škol byla jako vždy plná skvělých nápadů, kreativity a odvážných řešení. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:
1. místo  Zdeněk Šerý, Masarykovo gymnázium Vsetín, projekt jaknaterminal.cz

2. místo David Tkadlec, Masarykovo gymnázium Vsetín, projekt glamping aura

3. místo Dalibor Mikulík, MESIT střední škola, o. p. s., projekt Autoservis Mikulík

3. místo Jakub Žídek, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, projekt Jakub Žídek fotograf

V této kategorii byly rovněž uděleny dvě speciální ceny:
Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů: MESIT střední škola o.p.s.

Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga: Ing. Bc. Marcela Mrázková (MESIT střední škola, o.p.s.)

 

„Valašskokloboucké podnikatelské centrum che jmenovitě poděkovat klobouckým startupistkám Kateřině Bělákové a Lucii Vaškové za velký progres, který udělaly v rámci akceleračního programu, na jehož konci bylo uvedení jejich podnikatelského záměru do praxe. Za krátkou dobu udělaly i se svým týmem velký kus práce a právem jim patří třetí místo či neformálně řečeno také vítězství v oblasti gastronomie, protože těžko se mezi sebou porovnávají záměry v různých odvětvích jako je IT či kreativní průmysl,“ uvedl Petr Kozel, člen poroty soutěže.

 

Valašskokloboucké podnikatelské centrum také každoročně uděluje z pozice své specializace také cenu za udržitelný rozvoj, který se letos rozhodlo dát záměru Ex Privata Industria.  “I když se jedná o drobný záměr ze Štítné nad Vláří, chce bojovat s nerovnými podmínkami v oděvním průmyslu, který je jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí, ale i nejtristnějších podmínek pracovníků v něm zaměstnaných. Cenu tedy získaly díky zájmu o původ nakupovaného zboží ze kterého šijí svoje oděvy,” vysvětlil Petr Kozel.

FOTO 1: Ocenění soutěžící

 

FOTO 2: Porota

Tisková zpráva převzata z webu TIC Zlín a autorsky upravena společností VPC s.r.o.

 

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout. Web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. souhlasím odmítnout
831